Czerpanie przyjemności z podejmowanej aktywności fizycznej to jedna z najważniejszych składowych. Jeśli każdy trening, sprawia Ci radość i satysfakcję, nie ma mowy o zatraceniu motywacji i samozaparcia w dążeniu do określonego celu. Przyjemny trening to niestety wciąż tylko marzenie wielu kobiet, które niewłaściwie dobierają ćwiczenia. Jeśli chcesz, aby na Twojej twarzy pojawił się uśmiech, sylwetka zaczęła dynamicznie zmieniać się, a dodatkowo grono kontaktów zostało powiększone o nowe znajomości, to zumba fitness łączy w sobie wszystkie te elementy. Dzięki niej, spalisz solidną dawkę kalorii i zagwarantujesz sobie systematyczną aktywność fizyczną, która naprawdę sprawi Ci radość. Ćwiczenia połączone z tańcem w akompaniamencie świetnej muzyki? To nie może się nie udać!

Połączenie fitnessu i radosnego tańca – zumba!

Pora na odkrycie przed Tobą wyjątkowego tematu związanego z aktywnością fizyczną i zdrowym stylem życia. Wiele kobiet, bez względu na swój wiek, narzeka na brak aktywności fizycznej. W dodatku, tradycyjne “dywanówki” i ćwiczenia na siłowni nie są dla nich na tyle atrakcyjne, by przyciągnąć ich uwagę na dłużej, Zamiast treningu na przykład na siłowni lub w sytuacji, kiedy chcesz nieco urozmaicić swój plan tygodniowej aktywności fizycznej, możesz skorzystać z zajęć Zumby. Ten rodzaj aktywności, już od kilkunastu lat wpisał się na stałe w harmonogram ćwiczeń prowadzonych w klubach fitness w całej Polsce. Przede wszystkim, swoją popularność zawdzięcza ogromnej dawce endorfin, satysfakcji i dobrego towarzystwa.

Wiele kobiet, jak do tej pory nie miało okazji brać udział w tego rodzaju zajęcia. Dlatego też, postanowiliśmy przekonać Cię do zumby fitness. Wskażemy korzyści związane z tego typu aktywnością fizyczną, dbając o to, abyś doskonale przygotowała się do pierwszego treningu. Zumba dzięki lekturze naszego artykułu, przestanie kojarzyć Ci się tylko i wyłącznie z salą treningową. Czy wiesz, że możesz zdecydować się na ten rodzaj aktywności również w domu? Do dzieła!

Skuteczny pogromca tłuszczu – efekty

Jeśli marzysz o szybkich efektach to trening w postaci Zumby pozwoli Ci je uzyskać szybciej, niż mogłoby się to wydawać. Nie ma lepszej aktywności, jak właśnie ta, która sprawia Ci największą radość i do której zawsze wracasz z przyjemnością! Oczywiście, najlepsze rezultaty zagwarantuje Ci połączenie systematycznej aktywności fizycznej z odpowiednią dietą. Dzięki Zumbie fitness pozytywnie wpłyniesz na perystaltykę jelit, co zapewni Ci uczucie lekkości. Dodatkowo, poprawisz swoją koordynację, ruchomość stawów i odciążysz je dzięki pozbyciu się nadprogramowych kilogramów. W końcu, ze względu na latynoskie rytmy, przełamiesz swój strach i na imprezach staniesz się prawdziwą królową parkietu! Warto dodać, że to właśnie Zumba pozwala na zaangażowanie całego ciała, przez co nie musisz martwić się o to, że niewłaściwie ułożysz swój tygodniowy plan treningowy. Aktywność pozwala zredukować działanie stresu i uporanie się z zawodowymi, jak i prywatnymi przeciwnościami.

Ile kalorii możesz spalić w trakcie Zumby fitness?

Podczas przeprowadzania treningu Zumby może spalić od 600 do nawet 1000 kalorii w trakcie godziny. Wszystko zależy do Twojej kondycji, poziomu zaangażowania, wieku oraz wagi i wzrostu. Przyjemna muzyka latino sprawia, że trening jest radosny i gwarantuje wyrzut endorfin, dlatego w jego trakcie nie odczuwasz tak dużego zmęczenia jak na przykład w trakcie treningu siłowego. Dzięki temu, dajesz z siebie więcej i przyspieszasz metabolizm jeszcze na długie godziny po zakończonym treningu. Zumba w szybki sposób pozwoli Ci pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, wysmuklić i wyrzeźbić ciało. Regularna aktywność fizyczna, która sprawia Ci przyjemność to najlepszy sposób na zamienienie oponki i fałdek, w płaski, umięśniony brzuch.

Zumba fitness – rodzaje

Zumba jest mixem kilku tańców i połączeniem ich rodzajów. Dodatkowo, zawiera ona elementy treningu cardio i typowego treningu siłowego. Jej genezy należy doszukiwać się już w latach 90., kiedy to Beto Perez w Kolumbii postanowił zająć się stworzeniem treningów w rytmach latino. Dziś, Zumba fitness jest nam znana pod wieloma postaciami. Są to min.:

Zumba Basic – rozwiązanie dla początkujących osób, które chcą zacząć swoją przygodę z Zumbą. W trakcie tej serii treningów, przyswoisz podstawowe umiejętności niezbędne do pierwszych kroków salsy, dowiesz się, jak odpowiednio robić wykroki i przysiady. Nareszcie znajdziesz sposób, na aktywność, która sprawia Ci przyjemność i pozwala schudnąć.
Zumba Toning – trening z wykorzystaniem ciężarków, zazwyczaj są one w zabawnej formie klimatycznych grzechotek. W jego trakcie, nie ma mowy o nudzie czy złym humorze. Wszystkie emocje zostaną wyładowane, a Ty staniesz się prawdziwym wulkanem energii. To moment, w którym Twój metabolizm wskakuje na wyższe obroty, ujędrnisz ciało i poprawiasz swoją sylwetkę. Zumba pozwoli Ci pracować zarówno nad górnymi, jak i dolnymi partiami ciała i stworzyć z Ciebie niezwykłą kobietę, która jest dumna z siebie, swojego ciała i poczynań na treningach.

Zumba Strong – to rozwiązanie, które jest dedykowane dla nieco bardziej zaawansowanych adeptów aktywności w tej postaci. Jest połączeniem intensywnych ćwiczeń cardio i treningu siłowego. Taki trening naprawdę da Ci popalić i pozwoli na uzyskanie szybkich rezultatów. Być może podczas tego treningu, do głowy przyjdzie Ci myśl, dlaczego właściwie to robisz, jednak satysfakcja po ukończonym treningu zrekompensuje Ci ten wydatek energetyczny!
Zumba – dla kogo jest ten taneczny trening?
Zumba fitness to trening dedykowany niemalże dla wszystkich. Możesz spróbować swoich sił razem z babcią, mamą, czy dzieckiem! Bez względu na swój wiek, płeć i sprawność ruchową, możesz skorzystać z jednej z form tej aktywności fizycznej dostosowując ją do swoich obecnych możliwości. W dodatku, aspektem przemawiającym za skorzystaniem z treningu w formie Zumby jest fakt, że nie musisz wydawać swoich oszczędności na wizyty w klubach fitness, czy poświęcać dodatkowy czas na dojazdy. Zumba fitness jest na tyle popularna, że jak do tej pory powstały różne programy treningowe, które spokojnie wykonasz w domu.

Jak przygotować się do zumby?

Aby trening był przyjemnością przede wszystkim zadbaj o odpowiedni strój. Wybierz spodnie i koszulkę, które najbardziej Ci odpowiadają i przede wszystkim są dla Ciebie wygodne. Z pewnością, ze względu na ogromny wybór na rynku odzieży sportowej znajdziesz dla siebie doskonały zestaw. Dobrze, aby kroje koszulek były nieco luźniejsze, co pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszego efektu w trakcie wykonywanego treningu Zumby. Warto zadbać o odpowiednie obuwie, które pozwoli Ci na komfortowe wykonywanie poszczególnych ćwiczeń i zapewniać będzie stabilizację ciała. Nieocenionym elementem na każdym treningu jest oczywiście woda i gumka do włosów. Bez tych atrybutów, każda aktywność fizyczna będzie wiązała się z dyskomfortem.

Zumba to trening dla każdego! Ta energetyczna forma aktywności fizycznej doskonale sprawdzi się bez względu na wiek, płeć i zainteresowania. Sprawdź na własnym doświadczeniu, jak wiele korzyści niesie za sobą poznanie tego niezwykłego sportu i ciesz się z endorfin, jakie zapewnia Ci solidna dawka ruchu!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.