Futsal z początku traktowany był jako alternatywa do piłki nożnej. Ta dyscyplina sportowa powstała głównie z myślą o dzieciach i młodzieży. Czy warto obstawiać zakłady bukmacherskie na futsal? Jak wygrywać na futsalu? Czy są sprawdzone metody obstawiania? 

Co to jest futsal? 

Futsal to inaczej piłka nożna halowa. Jest to zespołowa gra drużynowa, którą rozgrywa się na hali sportowej. Uczestniczą w niej dwie drużyny, każda z nich ma pięciu zawodników. Liczba zawodników wynika z mniejszych rozmiarów boiska. Początkowo miała to być odmiana piłki nożnej dla dzieci, jednak szybko zainteresowali się futsalem dorośli zawodnicy

Futsal w zakładach bukmacherskich 

Bukmacherzy włączyli futsal do swoich ofert dosyć niedawno. Traktuje się go jako dodatek do głównej oferty, co wynika oczywiście z małej popularności tej dyscypliny. Najczęstszym rodzajem zakładów bukmacherskich na futsal jest zakład o to, kto wygra dane spotkanie (1X2 i 12). O wiele rzadziej można spotkać zakłady na liczbę bramek. Oferta na zakłady bukmacherskie na futsal są bardziej rozbudowane, kiedy mamy do czynienia z ważniejszymi rangą wydarzeniami sportowymi, jak Mistrzostwa Świata lub Mistrzostwa Euroy. Jako ciekawostkę, warto wspomnieć, że bukmacher STS jest jednym  z głównych sponsorów Futsal Ekstrakasy. 

Jak obstawiać futsal? 

Jeśli jesteś początkującym graczem zakładów bukmacherskich, zastosuj się do kilku podstawowych zasad. Pamiętaj, że Twoje typy powinny opierać się na analizach. W bukmacherce niestety nie ma co liczyć na tzw. szczęśliwy traf. Przede wszystkim zanim zaczniesz obstawiać zakłady na futsal, poznaj lepiej tę dyscyplinę. Obejrzyj kilka meczów, zapoznaj się z zasadami gry. Zwracaj uwagę na skład drużyn. Czytaj, którzy zawodnicy są kontuzjowani. Pamiętaj, że w futsalu wiele bramek pada z kontrataków. Bądź na bieżąco ze statystykami futsalowymi. Podstawą jest ranking drużyn futsalowych, na tę chwilę na podium stoi Brazylia, Hiszpania, Argentyna.  

Limity stawek 

Trzeba zaznaczyć, że limity stawek bukmacherskich na futsal są dosyć niskie. Szczególnie jeśli chce się je porównać do limitów na mecze piłki nożnej. Dlatego gracze decydują się głównie na obstawianie popularnych lig oraz obstawianie na żywo. 

Kursy na futsal 

Bukmacherzy wystawiają kursy na futsal stosunkowo późno. Zazwyczaj możemy zapoznać się z nimi dwa dni przed spotkaniem. Można znaleźć plusy i minusy tej sytuacji. Gracze zakładów bukmacherskich mają mniej czasu na dogłębne analizy meczów. Jednak należy pamiętać, że oddsmakerzy również nie mają go zbyt wiele na wprowadzenie ewentualnych poprawek.

Zakłady na futsal – podsumowanie 

Obstawianie zakładów bukmacherskich to spore wyzwanie. Zakłady na futsal mogą być opłacalne, dzięki nim masz szansę zarobić dodatkowe pieniądze. Jednak nie jest to takie proste, jak może się wydawać. By wygrywać duże stawki, nie wystarczy samo zainteresowanie sportem i znajomość tej dyscypliny. Gracze zakładów bukmacherskich muszą wykazać się również zdolnością do analizy tabel i statystyk. Przydatne w obstawianiu będą również gotowe typy przygotowywane przez specjalistów. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.