Każdy kto ma doświadczenie z bukmacherką, popełnił co najmniej kilka błędów. Bukmacherka jest taką dziedziną w której niemal każdy na własnej skórze musi nauczyć się rozwagi. Jednak pamiętajmy że możemy korzystać z doświadczeń innych i samemu postarać się zminimalizować straty jak tylko się da.

Jakie są typy zakładów?  Zacznijmy od tzw. Zakładów akumulacyjnych  które bywają nazywane mianem combo, tasiemców itd. Taki zakład jak pewnie większość czytelników niniejszego bloga wie polega na  postawianiu typy na kilka wydarzeń jednocześnie. Niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest potencjalnie wysoka wygrana. Ponieważ każdy kolejny typ zwiększa stawka na zasadzie iloczynu tzn. że wystarczą trzy zakłady po kursie 2.00 aby z postawionej złotówki wygrać 8,00zł (nie uwzględniając podatku). Taka opcja wydaje się bardzo kusząca natomiast należy mieć świadomość że wystarczy jeden nie trafiony zakład aby kupon nie został uznany za wygrany.  Tego rodzaju oferta bywa bardzo atrakcyjna dla początkujących graczy. Należy pamiętać że większość doświadczonych graczy decyduje się stawiać na pojedyncze zakłady. Wiele przypadków potwierdziło że przy pojedynczych zakładach łatwiej o uzyskanie dodatniego ROI. Zakłady bukmacherskie akumulowane mają znacznie niższą szansę na powodzenie ale kuszą potencjalnych graczy dzięki temu że można uzyskać wysokie wygrane posiadając ograniczony budżet.

Kolejnym typem zakładów który często bywa interesujący dla początkujących graczy są zakłady na żywo. Należy pamiętać że tego rodzaju zakład często bywa najbardziej ryzykowny ponieważ to właśnie tutaj gracze najczęściej kierują się emocjami pod wpływem wydarzeń widzianych na żywo.