Są podstawowym budulcem mięśni, regenerują organizm, poprawiają wydolności i masę mięśni. Odżywki białkowe, bo o nich mowa są doskonale znane wszystkim entuzjastom sportów siłowych. Jeśli jeszcze o nich nie słyszałeś – czas na uzupełnienie wiadomości!

Zalety stosowania białkowych suplementów diety

Dawno już zostało dowiedzione, że właściwie stosowna suplementacja dodaje energii, podnosi wydolność, pomaga w regeneracji organizmu i spalaniu tłuszczu. Każda osoba starająca się zbudować poprzez ćwiczenia masę mięśniową powinna wprowadzić do swojej diety odżywki białkowe. Białko jest budulcem mięśni i pomaga zwiększyć efektywność ćwiczeń siłowych.

Jakie suplementy białkowe wybrać?

Zdecydowana większość konsumentów odżywek celuje w białko zwierzęce. Najpopularniejsze jest białko serwatkowe oraz kazeina. Nie oznacza to jednak, że nie można zbudować masy mięśniowej na bazie białka roślinnego. Tutaj producenci suplementów oferują białko pszenicy, grochu, ryżu lub w pełni przyswajalne białko sojowe. Niezależnie od preferowanej formy białka, każdy klient znajdzie w bogatej ofercie rynkowej białko dla siebie. Jedynymi wyznacznikami są gust, smak i zasobność portfela.

Czy suplementy białkowe są bezpieczne dla organizmu?

Osoby dopiero wprowadzające do swojej diety suplementy białkowe często zastanawiają się, czy jest dobre i zdrowe rozwiązanie. Czym kierować się przy wyborze suplementów, aby nie popełnić fatalnego błędu. Po pierwsze należy obserwować rynek. Najwięksi wytwórcy oferujący suplementy białkowe, przedtreningówki i inne produkty, po które chętnie sięgają bywalcy siłowni, bardzo dbają o swoją reputację. Produkty legalnie dopuszczone do obrotu na rynku europejskim muszą spełnić restrykcyjne wymagania. Troszeczkę inaczej sytuacja wygląda z produktami pochodzącymi z USA. Tam, delikatnie mówiąc, panuje dużo większa dowolność i tolerancja co do składu końcowego produktu. Na koniec ostatnia wskazówka. To, jakich suplementów diety białkowej używać i jak je stosować, najpewniej dowiemy się od innych użytkowników siłowni i swojego trenera.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.