Korzyści wynikające z regularnej aktywności fizycznej to nie tylko lepsza kontrola masy ciała, poprawa wydolności i ogólnej sprawności fizycznej, ale też wzmocnienie stawów, więzadeł i wpływ na mineralizację kości, dotlenienie tkanek i narządów oraz zmniejszenie ryzyka wad postawy. Ponadto regularny ruch korzystnie wpływa na niemal każdy układ w naszym organizmie, od układu oddechowego, przez nerwowy, immunologiczny, a nawet hormonalny. Oprócz korzyści fizycznych sport uczy również koncentracji, wytrwałości, systematyczności i samodyscypliny, a także pracy w grupie. Dodatkowe korzyści to także budowanie własnej wartości i pewności siebie, rozładowanie stresu, socjalizacja i przede wszystkim poprawa humoru! Dodatkowo dzieci aktywne fizycznie od najmłodszych lat wyrabiają w sobie nawyk regularnego aktywnego spędzania czasu, co korzystnie rzutuje na ich przyszłe nawyki.

Świeć przykładem

To jest najsilniejszy bodziec. Dzieci aktywnych rodziców także są bardziej aktywne. To oczywiste – przecież jesteście dla nich wzorem do naśladowania!

Ćwiczcie wspólnie

W samotności zawsze jest smutniej, trudniej jest również zmotywować się do wyjścia na siłownię lub inne zajęcia. Robiąc coś wspólnie możemy więcej! Dodatkowo wspólny wysiłek zacieśnia więzi, pomaga budować zaufanie i dzielić wspólne pasje – układ idealny.

Pozwól spróbować różnych dyscyplin i wybrać te, które sprawiają przyjemność

Zgodnie z definicją aktywność fizyczna to każdy ruch ciała wyzwalany przez mięśnie, który powoduje wydatek energetyczny – jeśli zatem pływanie lub gra w koszykówkę nie należy do ulubionych zajęć Twojego dziecka, poszukajcie innych rozwiązań! Być może taniec, jazda na rolkach, wspólne bieganie lub zabawa w podchody, gra w badmintona lub rzucanie ringo bardziej przypadną mu do gustu. Możecie też codzienne robić co innego – możliwości są niemal nieograniczone!

Nie zmuszajmy i nie wymagajmy zbyt dużo – sport to zabawa i tak ma pozostać

Sport to zdrowie ale pamiętajmy, że slogan ten odnosi się raczej do rekreacji ruchowej. Złoty środek i umiarkowanie jest ważne w każdej dziedzinie naszego życia, a więcej nie zawsze znaczy lepiej. Niech ambicje rodziców nie zniszczą radości z cudownego i niepowtarzalnego czasu dzieciństwa. Aby wyrobić zdrowe nawyki na przyszłość aktywność fizyczna powinna być kojarzona przez dziecko z czymś przyjemnym, zadbajmy zatem o wesołą i przyjazną atmosferę. Nie zawsze trzeba być również najlepszym – sport może nauczyć przegrywać zarówno dzieci jak i rodziców.

Świetną formą, dzięki której posiadamy możliwość znalezienia klubów czy organizacji sportowych dla nas i naszego dziecka, jest portal https://pasjato.pl/. Jest to bardzo atrakcyjna forma wyszukiwania wszystkich klubów. Jest to bardzo wygodna baza sportowych drużyn lub zajęć, które prowadzą otwartą rekrutację. Wystarczy wybrać naszą miejscowość i dyscyplinę sportową, którą chcemy uprawiać. Na koniec zaznaczamy kryteria wiekowe, dostępne są dla dzieci, nastolatków i dorosłych. W bazie istnieje ogromnie duża ilość klubów i drużyn, które prowadzą zajęcia. Szybka i łatwa obsługa na tej platformie, jest świetną formą znalezienia upragnionego dla nas czy naszego dziecka klubu.

Sport to zdrowie. Warto więc wybrać jakąś dyscyplinę dla naszego dziecka, która rozwinie go fizycznie a także wykształci uczciwy, sportowy charakter

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.