Wspólne spędzanie czasu z psem pozwala wytworzyć z nim pewnego rodzaju więź. W wychowaniu każdego psa ważną rolę odgrywa szkolenie, czyli nauka komend. Psy w zamian za smakołyki, bądź zabawę chętnie uczą się nowych rzeczy. Jednak oprócz szkolenia, powinniśmy poświęcać codziennie chwilę na wspólną zabawę z naszym czworonożnym przyjacielem. Sklepy zoologiczne oferują nam wiele zabawek, które możemy wykorzystać.

Sposoby na zabawę z psem

Wielu właścicieli czworonogów myśli nad tym, jak się bawić z psem. Możemy to robić na różne sposoby. Pierwszym z nich jest wykorzystanie gotowych zabawek dla psa. Możemy bawić się w przeciąganie liny, czy nauczyć psa aportowania. Oprócz tego możemy ścigać psa po domu czy na dworze, żeby zabrać mu zabawkę. Jeśli to my mamy w ręku zabawkę, którą chce pies, to możemy uciekać dopóki nas nie dogoni. W sklepach zoologicznych znajdziemy również zabawki dla psa, do których wkładamy smakołyki lub karmę. Przykładem może być kong, do którego upychamy ciastka i karmę. Górę możemy zatkać serkiem bądź pasztetem. Zabawka ta zajmie psa na kilka minut. Zwierzę musi wyciągać wszystko, żeby dostać się do najlepszych przysmaków, które umieszczamy na dnie zabawki. Oprócz tego są dostępne również kule na przysmaki. W środku mają labirynt, który utrudnia wypadanie przysmaków. Żeby ciastka wyleciały, pies musi turlać bądź rzucić piłką. W sklepach możemy także kupić zabawki węchowe. Posiadają one ukryte otwory, do których chowamy przysmaki. Niektóre otwory zostawiamy puste. Pies musimy znaleźć tę, w których ukryliśmy przysmaki.

Oprócz zabawek, które możemy kupić w sklepach zoologicznym mamy wiele innych sposobów na zabawę z psem. Zabawy węchowe z pewnością zmęczą naszego pupila i dostarczą mu sporo rozrywki. W tego typu zabawach ogranicza nas tylko kreatywność. Przykładowo możemy pochować smakołyki w pokoju, po czym wpuszczamy psa i wydajemy komendę szukaj. Inną opcją jest rzucenie koca na podłogę i pochowanie smakołyków w szczelinach. Do zabawy węchowej możemy użyć plastikowych bądź papierowych kubeczków jednorazowych. Układamy jest na podłodze w całym pokoju. Najlepiej użyć około 10-15 kubeczków. Do 5 z nich wkładamy smakołyki. Pies będzie musiał znaleźć kubeczek, pod którym znajdują się smakołyki, a następnie wydobyć przysmaki spod kubka. Za każdym razem możemy zmienić ustawienie kubków.

Oprócz zabawek przeznaczonych dla psa i kota, możemy użyć również gadżetów dla ludzi. Mowa tutaj np. o poduszce sensorycznej. Po położeniu jej na ziemi, możemy zachęcić psa lub kota do wejścia za pomocą smakołyków. Poduszka ta sprawi, że czworonóg będzie musiał balansować ciałem, żeby utrzymać się na niej. Z pewnością dostarczy to nowych bodźców, a oprócz tego zrelaksuje go. Poduszka sensoryczna jest wykonana z gumy i posiada wypustki. Dzięki temu zabawa sprawi, że pies otrzyma darmowy masaż łap i całego ciała. Poduszka sensoryczna jest szczególnie polecana do zabaw ze szczeniakiem, gdyż wpływ na jego prawidłowy rozwój.

Kolejnym świetnym gadżetem są drzwiczki dla psa i kota, które spełniają również wiele innych funkcji
Najważniejsze z nich to zastosowanie praktyczne umożliwiające kontrolowane przez nas wyjścia naszego pupila. Kolejny jakże zaskakujący plus to design. Tak, drzwiczki dla psa i kota mają pięknie zaprojektowaną teksturę, którą dopasujemy do swojego wnętrza lub z powodzeniem możemy sami zabawić się w projektanta.

Do zabawy z psem możemy również samodzielnie zrobić matę węchową dla psa. Wystarczy gumowa wycieraczka i materiał, który do niej przywiążemy. Możemy użyć np. polarowy lub bawełniany koc. Samodzielne zrobienie maty węchowej pozwala nam oszczędzić nieco pieniędzy, a dodatkowo możemy wybrać kolory jakie lubimy. Zabawa z matą jest bardzo prosta. Wystarczy położyć ją na płaskiej powierzchni, po czym rozsypujemy smakołyki bądź karmę. Następnie lekko poruszamy matą, żeby ciastka lepiej się schowały. Pies będzie musiał znaleźć przysmaki, które będą ukryte między paseczkami z materiału.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.