Jednym ze znaków szczególnych wyróżniających z daleka golfistę jest rękawiczka golfowa . Za chwile wyjaśnię po co ona jest i jakie są rodzaje rękawiczek golfowych ale na początek małą zagadka. Na której ręce nosi rękawiczkę golfista praworęczny a na której leworęczny ?  Odpowiedź jest dwojaka leworęczny golfista nosi rękawiczkę golfowa  na prawym ręku a praworęczny golfista nosi rękawiczkę golfową na lewym ręku.

Są też golfiści oraz zawodowi gracze w golfa którzy noszą rękawiczkę golfową na obydwu rękach jednocześnie. Każdy golfista powinien mieć na rundę co najmniej dwie trzy rękawiczki golfowe. Powodem jest to że  rękawiczka bardzo mocno chłonie pot z ręki. Gdy ilość potu jest znaczną zostaje przełamana tak zwana bariera olejowa. Każda rękawiczka golfowa  jest nasączona specjalnym olejem który chroni przed wysychaniem skóry z której jest wykonana rękawiczka golfowa. W przypadku gdy jest to skóra typu Cabretta po przełamaniu bariery olejowej rękawiczka golfa  po jednym dniu robi się zeschnięta po kurczona i bardzo często popękana. Aby temu zapobiec należy co kilka dołków zmieniać rękawiczkę golfową na drugą a ta która była używana powinna zostać powieszona na torbie golfowej do wyschnięcia. Rozróżniamy kilka typów rękawiczek golfowych. Pierwszy z nich to rękawiczka golfowa  treningowa. Charakteryzuje się tym że jest wykonana z syntetycznej skóry ma wzmocnienia na wewnętrznej strony  i jest uszyta wzmocnionymi szwami. Taka golfowa rękawiczka treningowa daje odrobinę mniejsze czucie kija ale za to nie zużywa się tak szybko. Rękawiczka golfowa dobrej marki np. FootJoy czy Titleist wytrzymuje tysiące uderzeń treningowych na driving range. Zwykła rękawiczka golfowa w tym czasie na pewno się przetrze i zniszczy. Kolejny typ rękawiczki golfowe to raingrip. Jest to zazwyczaj para rękawiczek na lewą i prawą rękę ze specjalną powierzchnią antypoślizgową która pomaga utrzymać kij w rękach gdy grip jest mocno zmoczony deszczem. Są jeszcze

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.