Twoje dziecko marzy o wielkiej karierze znanego tenisisty? Wspaniale! Jednak, aby rozpocząć przygodę naszego malucha z tym wyjątkowym sportem należy dobrze zastanowić się nad zakupem odpowiedniej rakiety tenisowej.

W sklepie znajdziemy wiele rakiet tenisowych, jednak warto zwrócić szczególną uwagę na modele przeznaczone specjalnie dla dzieci. Gdy nasz maluch dopiero co chciałby rozpocząć swoją grę na korcie, nie wybierajmy sprzętu za duże pieniądze. W momencie, gdy dziecko na poważnie zacznie myśleć o regularnych treningach tenisa ziemnego, warto zastanowić się nad zakupem rakiety dla profesjonalistów.

Jaką rakietę wybrać dla dziecka ? – wiek dziecka

Chcąc wyposażyć najmłodszego przyszłego gracza nie warto na samym początku decydować się na zakup rakiety na wiele lat. Dziecko stale dojrzewa, a więc sprzęt w przypadku zainteresowania  tenisem ziemnym powinien stale się zmieniać. Pierwsza rakieta dla małego dziecka w wieku około 7 lat powinna być lekka. Jest to spowodowane tym, aby maluch stopniowo nabierał siły podczas uderzeń piłki. Gdy dziecko nadal wyraża chęć zainteresowania tego typu sportem, w wieku 10 lat warto zdecydować się na zakup rakiety młodzieżowej. Będzie ona inwestycją na kilka lat, zwłaszcza w okresie dojrzewania dziecka.

Babolat

Dopasuj rakietę do indywidualnych predyspozycji dziecka

Wiele propozycji rakiet znajdziecie na stronie sklepu Babolat, które warto również wybierać ze względu na najważniejsze parametry dziecka. Rakietę należy dopasować między innymi ze względu na:

  • sztywność ramy – aby nie zniechęci dziecka do gry na samym początku, polecamy wybór rakiety ze względu na średnią sztywność ramy. Kupując rakietę dla dziecka o najwyższej sztywności ramy można nabyć najwyższej klasy model, ale należy pamiętać, że dopiero co początkujący mały sportowiec może nabawić się pierwszych kontuzji. Jest to spowodowane tym, ze sztywna rama rakiety jest znacznie cięższa i może przyczynić się do znacznego obciążenia dziecięcego nadgarstka. W Babolat znaleźć można wiele rakiet ze względu na sztywność ramy, a dla początkującego dziecka polecamy wybór ramę o średniej sztywności.
  • materiał rakiety tenisowej – dzieci, aby oswoiły się z nowym przyborem w swoim ręku muszą z początku posiadać możliwie jak najlżejsze modele rakiet. Są one zazwyczaj wykonane z lekkich materiałów, a przy tym jednocześnie bardzo wytrzymałe. Wraz z kontynuacją uprawiania sportu, jak i zwiększania siły chwytu rakiety, po kilku latach należy kupować coraz cięższe modele.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.