Koniec sierpnia to niestety czas kiedy dużymi krokami zbliża się jesień, a co za tym idzie – sezon grzewczy, nasilający zjawisko smogu. Problem widoczny jest szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich, a wprowadzana polityka mająca poprawić stan powietrza, nie zacznie przynosić efektów od razu – trzeba na to poczekać wiele lat.

Pytanie więc – jak uchronić się przed smogiem i jego szkodliwym wpływem na zdrowie już teraz? Zainwestuj w maskę antysmogową.

Od razu należy podkreślić, że zwykłe maseczki chirurgiczne czy BHP, nie ochronią nas w żaden sposób przed zanieczyszczeniami. Należy wybrać produkt sprawdzonej firmy,  wykonany z odpowiedniego materiału, posiadający specjalne  filtry. Ważne jest też aby maska idealnie przylegała do twarzy i była szczelna. Przed zakupem warto upewnić się czy maseczka antysmogowa danej marki posiada wymagane certyfikaty.

Maski antysmogowe szczególnie przydadzą się osobom z obniżoną odpornością, a również tym, którzy lubią aktywnie spędzać czas na „świeżym” powietrzu. Jeśli praktykujemy poranny jogging, chodzimy pieszo lub jeździmy rowerem do pracy, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości maskę. Świetnym przykładem jest drużyna piłkarska Cracovii, którą klub wyposażył w maski, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas treningu.

Maseczki antysmogowe przeznaczone do uprawiania sportu mogą różnić się detalami od tych do użytku codziennego. Przede wszystkim posiadają regulację przepływu powietrza, a ich filtry ułatwiają oddychanie. Bez względu na wybrany model, nie trzeba martwić się też o wilgoć, ponieważ jej nadmiar usuwany jest przez specjalne zawory.

Jeśli zdecydujemy się na zakup maski antysmogowej w sklepie internetowym, ważne jest abyśmy dokładnie zmierzyli obwód głowy i twarzy, tak aby wybrać właściwy rozmiar.

Najlepsze maski posiadają filtr hepa + węglowy. Powinien być on wymienny, a system odprowadzania wilgoci, dobrze aby dawał możliwość regulacji. Poza kwestiami funkcjonalnymi, dobre firmy oferują maski w różnych wariantach jeśli chodzi o design. Znajdą tam coś dla siebie panie i panowie oraz dzieci.

Warto pamiętać, że z powodu smogu w Polsce rocznie umiera 45 tys. osób, dlatego skuteczna ochrona przed  zanieczyszczeniami to podstawa.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.