Według zestawienia jakie w grudniu 2017 roku opublikował angielski dziennik ‘The Guardian’ w pierwszej trójce znaleźli się Lionel Messi grający w FC Barcelona, Cristiano Ronaldo z Realu Madryt oraz Neymar – Paris Saint Germain.

Tuż za podium znaleźli się: Kevin De Bruyne z Manchasteru City, Harry Kane – Tottenham oraz Luka Modrić grający w Realu Madryt. Pierwsze polskie nazwisko pojawiło się na miejscu 7 i oczywiście jest to Robert Lewandowski – najlepszy polski piłkarz. Zawodnik obecnie gra w klubie Bayernu Monachium, a ubiegły rok był dla niego stosunkowo udany. Udało mu się zdobyć 53 bramki w 54 rozegranych meczach. Mam tu na myśli mecze klubowe oraz te w reprezentacji. Dzięki temu, Polak po raz kolejny znalazł się na liście najlepszych piłkarzy na świecie.

Tak się składa, że akurat jesteśmy świeżo po zakończonym Mundialu w Rosji. Wśród niektórych z nas emocje nadal nie opadły. Zwłaszcza po opublikowanym przez Brytyjską telewizję BBC rankingu. Mimo, iż największymi gwiazdami na Mistrzostwach Świata byli Cristiano Ronaldo, Harry Kane oraz Luka Modrić to w rankingu najlepszych piłkarzy Mundialu znalazły się zupełnie inne nazwiska. Nawet bukmacherzy online obstawiali innych zawodników. Dwa pierwsze miejsc przypadły zawodnikom z Korei Południowej. W fazie grupowej zwyciężył Ko Yo – han, a na drugim miejscu znalazł się Yun Young – sun. Popularny Kane znalazł się dopiero na ostatnim miejscu podium. Nie przeszkodziło mu to jednak w zdobyciu tytułu Króla Strzelców ze stosunkiem 6 bramek.

źródło: https://buki.net.pl