Analiza mistrzostw świata w piłce nożnej 2018 to ważna kwestia, dlatego dla wiernych kibiców jest również bardzo ciekawą lekturą, omawiającą najważniejsze liczby na mundialu. Kibice i bukmacherzy byli bardzo szczęśliwi, ponieważ mundial był naprawdę udanym widowiskiem dla wszystkich.

Piłkarskie mistrzostwa świata w liczbach

Królem strzelców został Harry Kane, który trafił do siatki aż lub tylko 6 bramek. Nie jest to zbyt dużo z porównaniem do poprzednich mundiali, ale wystarczyło to, aby zostać królem bramek w Rosji. Kolejnym ważną liczbą jest ilość goli. Podczas całych mistrzostw w Rosji strzelono aż 169 bramek. Z pośród tych wszystkich goli, trafiło się bardzo dużo perełek. Średnia na mecz to aż 2,64 gola.

Na tegorocznych mundialu padł również rekord historyczny w postaci najpóźniej strzelonego gola. Ta najpóźniej zdobyta bramka w historii mistrzostw świata miała miejsce w 97 minucie i została zapisana Neymarowi. Brazylijczyk popisał się zimną krwią i potrafił wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Podczas każdego z 35 pierwszych spotkań na mundialu padła chociaż jedna bramka. Kibice byli bardzo zadowoleni, ponieważ każda rywalizacja kończyła się pięknymi golami. Na mundialu pojawiła się nowa technologia VAR, która pomogła w rozstrzyganiu skomplikowanych sytuacji. Dzięki temu padł rekord w rzutach karnych. Podczas całego mundialu było aż 36 jedenastek. Z tego 7 razy pudłowano.

Jeśli spodobało Ci się powyższe zestawienie to oczywiście zostaw po sobie komentarz, a postaramy się w najbliższych tygodniach napisać kolejne analizy.

Źródło: polskie zakłady bukmacherskie