Każdy kibic który interesuje się piłką nożną zastanawiał się nad tym która liga piłkarska jest najsilniejsza. Zatem która? Spróbujemy na to pytanie odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Na szczęście nie musimy się opierać na subiektywnych odczuciach ponieważ tego rodzaju ranking prowadzi UEFA. Pierwsze wydanie zostało opublikowane w roku 1979 w celu ustalenia liczby uczestników Pucharu UEFA.

Która liga piłkarska jest najlepsza?

Najlepszą ligą wg. UEFA jest Hiszpańska, która odnotowała aż 104 punkty i znacząco wyprzedza konkurencje. Tak samo podają najlepsi bukmacherzy w naszym kraju. Druga w kolejności liga Niemiecka ma 79 punktów, natomiast trzecie miejsce przypada lidze angielskiej z liczbą 75 punktów. Nie wiele mniej ma liga Włoska (73 punkty). Pozostałe ligi są oceniane dużo niżej.

  • Francja (56 pkt)
  • Rosja (50 pkt)
  • Portugalia (49pkt)
  • Ukraina (42 pkt)
  • Belgia (42 pkt)
  • Turcja (39 pkt)

Jak na tym tle wygląda polska liga? W kraju panuje ogólne przekonanie że nasz rodzima liga jest w słabej kondycji. Dużo większe zainteresowanie budzi reprezentacja narodowa i to właśnie z nią kibice z reguły żywią większe nadzieje na sukcesy na arenie międzynarodowej. Według rankingu UEFA, Polska zajęła 20 miejsce. Wyprzedzamy ligi z takich krajów jak: Szkocja, Norwegia, Bułgaria, Serbia Słowacja, Węgry, Finlandia, Irlandia. Zatem nie jest najgorzej jednak wciąż wiele nam brakuje do lig z pierwszej dziesiątki. Poziom piłki w lidze Rosyjskiej lub Tureckiej jest wyraźnie wyższy. Odzwierciedleniem tego są występy w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Źródło: blog bukmacherski

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.