Pole dance to stosunkowo nowa w naszym kraju dyscyplina sportu. Większość osób słysząc tę nazwę myśli o tańcu erotycznym, jednak nie jest to prawidłowe skojarzenie. Kursy pole dance są zajęciami sportowymi służącymi rozwijaniu ciała, wzmacnianiu mięśni, zrzuceniu zbędnych kilogramów i wyrzeźbieniu nowej sylwetki. 

Czym właściwie jest pole dance? Jest to taniec z elementami akrobatyki wykonywany przy użyciu pionowego metalowego drążka. Dyscyplina ta łączy w sobie elementy treningu siłowego oraz fitnessu. Jej zaletą jest to, że rozwija wszystkie mięśnie ciała. Podczas treningu pracują ramiona, pośladki, brzuch, plecy, uda i łydki. Najbardziej rozwijają się mięśnie rąk, ponieważ to one dźwigają całe ciało podczas wykonywania różnych figur. Od początkujących nie wymaga się oczywiście, żeby od razu wykonywali trudne ćwiczenia. Podstawy treningu obejmują chodzenie w odpowiedniej odległości przy rurce i trzymanie jej tak, by nie skręcić nadgarstka. Następnie po opanowaniu podstaw przychodzi czas na bardziej skomplikowane ćwiczenia.

Trening pole dance obejmuje wiele figur, dlatego nie jest monotonny i z tego też powodu rozwija wszystkie mięśnie. Różnorodność ćwiczeń sprawia, że ta dyscyplina jest dla niektórych osób ciekawsza od aerobiku i siłowni.Pole dance jest odpowiednim sportem dla kobiet i mężczyzn niezależnie od wagi i wieku. Wymogi obejmują jedynie odpowiedni strój, które nie będzie krępował ruchów. Najlepsze do ćwiczeń są krótkie spodenki i bluzka z krótkim rękawem.

Zyski z treningu pole dance obejmują nie tylko ładniejszą, smuklejszą sylwetkę, ale także poruszanie się z większą gracją oraz wzrost pewności siebie. Wiele gwiazd kina chwali się uprawianiem tej dyscypliny sportu. Są to m.in. Demi Moore, Jessica Alba, Madonna, Paris Hilton i Kate Hudson.

Osoby, które ukończą kurs pole dance i chcą się dalej rozwijać w tym kierunku, mogą zrobić kurs na instruktora obejmujący kilka poziomów zaawansowania. Kto wie, może nasza pasja stanie się zalążkiem nowej kariery zawodowej?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.