ota Piłka jest plebiscytem, który odbywa się co roku i ma za zadanie wyłonić najlepiej prezentującego się piłkarza mijającego roku kalendarzowego. Trofeum przyznawane jest zawodnikom piłki nożnej od 1956 roku, kiedy to szef „France Football” Gabriel Hanot wraz z kolegami zagłosowali po raz pierwszy na najlepszego piłkarza Europy. Udział w losowaniu biorą kibice, przedstawiciele klubów i bukmacherzy online.

Gala wręczenie złotej piłki 2018

W 2018 roku finałowa gala odbyła się 3 grudnia w Paryżu. Bezkonkurencyjny zdaniem głosujących okazał się Luka Modrić. Pochodzący z Chorwacji 33-latek na co dzień gra na pozycji środkowego pomocnika w hiszpańskim klubie Real Madryt. Jako kapitan narodowej drużyny Chorwacji wystąpił na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji, gdzie wraz z reprezentacją zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata oraz został uznany za najlepszego zawodnika całego turnieju.

W plebiscycie „Złota Piłka 2018” Luka Modrić zdobył 753 głosy, pokonując tym samym ubiegłorocznego zwycięzcę portugalczyka Cristiano Ronaldo (476 głosów), a także Antoine Griezmanna (414 głosów), Kyliana Mbappe (347 głosów) oraz Lionela Messiego (280 głosów).

Przeciwnicy kandydatury chorwackiego piłkarza  twierdzą, że zdobyty tytuł jest tylko nagrodą za doskonały występ na Mistrzostwach Świata 2018, a całoroczna forma zawodnika nie zasługuje na przyznanie prestiżowego trofeum Złotej Piłki.

Pozostałe nagrody Modricia

Jednak mimo wielu sceptycznych opinii i zdań Luka Modrić „Złotą Piłkę 2018” może dołożyć do takich tytułów jak nagroda Fifa The Best, tytułu Zawodnika Roku UEFA, srebrnego medalisty Mistrzostw Świata oraz Mistrza Ligi Mistrzów.

źródło: bonusy bukmacherskie