Wiele osób ma pasję w postaci fotografowania. Każdy, kto chociaż raz wykonał atrakcyjne zdjęcie, czuje satysfakcje i myśli o rozwijaniu tej pasji. W większości przypadków kończy się na amatorskim robieniu zdjęć do własnego albumu. Niektórzy bardziej ambitni pokazują swoje dzieła światu za pomocą różnych platform internetowych. Mało kto myśli o rozpoczęciu kariery w świecie fotografii. Naszym zdaniem świetnym sposobem na rozwijanie fotograficznej pasji jest wzięcie udziału w konkursach fotograficznych!

Kto może brać udział w konkursie fotograficznym?

Konkursy fotograficzne mało, kiedy są dedykowane tylko i wyłącznie dla profesjonalistów. Z reguły może w nich wziąć udział niemal każdy. Żeby sprawdzić swoje zdjęcia i porównać je z innymi tak naprawdę wystarczą tylko i wyłącznie chęci.

Jak wygrać konkurs fotograficzny?

Oczywiście nie ma jednego sprawdzonego sposobu na zajęcie wysokiej lokaty w konkursach tego typu. Jednak nieco upraszczając sprawę można powiedzieć, że kluczem do odniesienia sukcesu jest wyróżnienie się spośród tłumu. Na pewno zdjęcie musi po prostu zapadać w pamięć. Czasami dobrze, gdy kadr ujęty na fotce opowiada jakąś historię, ma jakieś przesłanie.

Oczywiście, poza tym, że zdjęcie powinno się wyróżniać. Musi być wykonane z odpowiednią jakością. Odpowiedni balans bieli, wyraziste kolory, wysoka rozdzielczość i inne podobne parametry to absolutna podstawa. Wbrew pozorom, aby wykonać zdjęcie naprawdę wysokiej jakości wcale nie trzeba dysponować profesjonalnym sprzętem z górnej półki. Znanych jest wiele przypadków, w których zdjęcia zrobione telefonem zachwycają tak samo jak te wykonane drogą lustrzanką. Można nawet powiedzieć więcej! Organizowane są specjalne konkursy, które promują “fotografie mobilną” co oznacza, że mogą w nich wziąć udział wyłącznie zdjęcia wykonane smartfonami.

Skąd dowiedzieć się o najbliższych konkursach fotograficznych?

Jesteśmy pewni, że masz trochę fotek, które chętnie pokazałbyś światu na konkursie. Jednak największym problemem jest to, że mało kto wie o konkursach tego typu. Jeśli chcesz być na bieżąco z konkursami fotograficznymi to warto śledzić stronę e-Konkursy.info, na której regularnie pojawiają się informacje o amatorskich zawodach fotograficznych.