Znalezienie roweru na codzienne dojazdy nie jest trudne, jeśli weźmiesz pod uwagę kilka podstawowych rzeczy. Tutaj znajdziesz parę wskazówek, które pomogą Ci wybrać swój pierwszy rower miejski. Tak więc, jeśli Twoja ostatnia jazda rowerem miała miejsce dwadzieścia lat temu i próbujesz dowiedzieć się, jak zbliżyć się do nieznanego świata korzystania z cennego czasu dojazdu do pracy, aby utrzymać się w lepszej formie, nie szukaj dalej.

Długość jazdy ma znaczenie

Znajomość długości dojazdu do pracy może mieć ogromne znaczenie dla portfela i komfortu jazdy. Sprawdź warunki rowerowe w swoim mieście i staraj się dokładnie ocenić, ile będziesz jeździć przez cały tydzień. Jeśli okaże się, że jedziesz mniej niż trzy mile dziennie, każdy rower spełni twoje potrzeby. Przy sześciu milach komfort jazdy spadnie bez zwracania szczególnej uwagi na siedzenie i wysokość roweru dojeżdżającego do pracy. Jedź mądrzej, nie trudniej.

Rozmiar i szerokość opony równa się przyczepność

Większość osób dojeżdżających do pracy chce, aby podróż między pracą a domem była jak najszybsza i bezbolesna. Chociaż jest to całkowicie rozsądny cel, wybór roweru z dużymi, obcisłymi oponami może prowadzić do szybszej jazdy. Jednak nie będzie już tak komfortowa, jeśli przyjdzie Ci jechać w strugach deszczu. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym przez cały rok występują duże opady, upewnij się, że opony twojego roweru wytrzymają kałuże i śliskie miejsca. Ponadto należy pamiętać, że zbliżanie się do torów tramwajowych z małymi oponami może powodować, że łatwiej utkną w rowkach szyn.

Zawieszenie nie zawsze jest lepsze

Teoretycznie rower z systemem zawieszenia powinien mieć płynniejszą i przyjemniejszą jazdę. Układy zawieszenia zostały zaprojektowane tak, aby poradzić sobie z nierównościami i wstrząsami, które pojawiają się w nieregularnych warunkach drogowych i zapewnić. Niestety, rowery z niższej półki z układami zawieszenia często skąpią się na jakości zawieszenia, co prowadzi do cyklu z dużą ilością niepotrzebnej masy, co praktycznie nie przynosi wymiernych korzyści. Jeśli komfort jazdy jest ważny, upewnij się, że rower, który kupujesz, jest odpowiednio skonstruowany.

Jaki rower wybrać?

Rowery Plumbike to doskonała możliwość na połączenie dwóch ważnych czynników: jakości i estetyki. Designerskie wzory przykują uwagę każdego, a także pozwolą Ci na trafne wyrażenie siebie. Natomiast odpowiednio dopasowane konstrukcje sprawią, że droga do pracy stanie się czystą przyjemnością. Sprawdź ofertę sklepu Miejskiesporty i wybierz dla siebie idealny model.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.