W pracy lekarzy i ratowników nieodłącznym elementem jest transport sprzętu medycznego i różnego rodzaju medykamentów. Do tego celu zazwyczaj wykorzystywane są torby i plecaki. Szczególnym przykładem poręcznego etui na medykamenty jest ampularium. Dlatego też to właśnie ten element ekwipunku ratownika medycznego jest bohaterem niniejszego artykułu.

Ampluarium

Poręczne ampularium jest przeznaczone do bezpiecznego transportu leków. Jest wykorzystywane przez lekarzy oraz ratowników medycznych. Wszystkie ampluaria i saszetki są wykonane tak, żeby ich transport był wygodny i komfortowy. Zazwyczaj zawierają funkcjonalne uchwyty z gumek pozwalające na bezpieczny transport ampułek o różnej wielkości. Przeciętne ampularia pozwalają na transport kilkudziesięciu ampułek. Poza tym w dodatkowych przegrodach można transportować różnego rodzaju sprzęt medyczny typowy dla apteczek. Typowe ampularia są wyposażone w pasek do noszenia na ramieniu, uchwyt do przenoszenia w ręce, miejsce na umiejscowienie identyfikatora oraz inne praktyczne elementy. Kluczem jest zabezpieczenie medykamentów, dlatego podstawa ampluarium zazwyczaj jest sztywna. Ścianki natomiast są dodatkowo chronione tak żeby nie doszło do przypadkowego zgniecenia zawartości.

Jakie elementy są transportowane za pomocą ampluarium

Zazwyczaj w ampluarium transporowane są leki w postaci ampułek. Lecz oczywiście to nie wszystko, gdyż tego rodzaju etui może równie dobrze pełnić rolę kompleksowej apteczki. Znajdziemy tam miejsce do umiejscowienia igieł, wenflonów, strzykawek, miejsce na zestaw opatrunków, maseczkę do sztucznego oddychania, szyny unieruchamiające oraz inne drobne akcesoria medyczne.

Podsumowując, ampluaria to bardzo wygodne rozwiązanie wspomagające pracę lekarza lub ratownika medycznego. Sprawdza się zarówno podczas służby w szpitalu jak i podczas wyjazdów np. karetką lub podczas zadań specjalnych w terenie, gdyż z takiego rozwiązania korzystają również ratownicy górscy lub ratownicy wodni.

Więcej na temat sprzętu medycznego na https://platformaratownicza.pl/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.