Dlaczego ze wszystkich istniejących dyscyplin sportowych to waśnie futbol od dziesięcioleci cieszy się zdecydowanie największą popularnością, nie tylko w Polsce, ale również na świecie? Tego tak naprawdę nie wie nikt.

Chyba nikt również nie stara się wyjaśnić przyczyn popularności piłki nożnej w sposób racjonalny, ponieważ każdy wielbiciel fubtolu wie doskonale, że piłka nożna ociera się o metafizykę, przez co pozostaje niewyjaśnialna.

„Piłka nożna jest najważniejszą wśród rzeczy nieważnych”- mawiał Franz Beckenbauer. Albert Camus mówił, że „wszystko, co wie o świecie, zawdzięcza piłce nożnej”. Tego rodzaju cytatu wybitnych postaci na temat futbolu można właściwie mnożyć bez końca. Czego one dowodzą? Tego, że to, co stanowi rdzeń piłki nożnej, pozostaje tajemnicą.

Piłka nożna uwielbiana przez bukmacherów

Jako przedmiot fascynacji setek milionów ludzi na świecie piłka nożna cieszy się również ogromną popularnością w wymiarze hazardu. Bukmacherzy uwielbiają piłkę nożną za dynamiczność i popularność. Tutaj rzecz jasna również w grę zawsze wchodzi czynnik nieprzewidywalności. Jednak z drugiej strony to właśnie dzięki temu elementowi czasami obstawiając mecze lub też wyniki rozgrywek można wygrać naprawdę potężne pieniądze, i to przy bardzo niewielkim nakładzie początkowym. Przykłady? Mistrzostwo Europy dla Grecjii w roku 2004, Mistrzostwo Anglii Leicester w sezonie 2015/2016, niedawne vicemistrzostwo świata Chorwacji. Tego nie przewidział żaden z ekspertów. Ale niektórzy postawili na to pieniądze i wygrali miliony.

Źródło: https://zaklady-bukmacherskie.info

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.