CZY WARTO TANCZYĆ SALSĘ?

Salsa zyskuje na popularności również w naszym kraju. Wiele osób jednak zastanawia się czy warto uczyć się właśnie tego stylu tanecznego, który jest nie tylko egzotyczny, ale i wyjątkowo trudny. Okazuje się jednak, że nauka salsy jest najlepszą rzeczą jaką możemy zrobić dla siebie i swojego ciała, i warta inwestycji. Jako jeden z najpopularniejszych stylów tanecznych, warto jest ją poznać, gdyż ona pomaga poznawać innych ludzi, bez względu na to, gdzie w danym momencie się znajdujemy i w jakich kursach tańca salsy uczestniczymy https://taniec.com.pl.

TAŃCZENIE SALSY TO DOBRA ZABAWA

Salsa to taniec, który wyzwala bardzo dużo pozytywnej energii. Szczególnie jest to ciekawa alternatywa dla osób początkujących, ponieważ śmieszne ruchy wywołują dużo śmiechu i zabawy. Zajęcia taneczne z salsą w roli głównej https://taniec.com.pl/sr/salsa-by-egurrola/ pozwalają, nie tylko wyzwolić dużo dobrej energii, ale działają również relaksująco na nasze ciało, szczególnie jeśli mamy za sobą ciężki dzień w pracy.

SALSA TO DOBRY WYSIŁEK FIZYCZNY

Nie tylko zabawa i relaks to domeny salsy, ale to także świetny sport aerobowy, wymagający od nas włożenia w tańczenie dużej ilości wysiłku. Robimy to jednak z dużą dozą przyjemności i jest to wypadkową dobrej zabawy, jaką przynosi nam tańczenie salsy, czego nie możemy powiedzieć na przykład o zajęciach na siłowni lub bieganiu, gdzie wysiłek fizyczny nie jest już tak przyjemny i musimy się często do niego bardziej motywować. Oprócz tego warto wspomnieć, że tańczenie salsy jest bezpiecznym sportem, gdzie ryzyko kontuzji jest niewielkie w zestawieniu z innymi formami aktywności fizycznej.

SALSA ROZWIJA NASZĄ PAMIĘĆ RUCHOWĄ

Salsa to styl taneczny, który charakteryzuje się tym, że nie posiada konkretnej choreografii, (poza konkursami tanecznymi), w której każda piosenka może być zatańczona ruchami salsy w zupełnie innej kolejności, a wszystko zależy wyłącznie od sposobu poprowadzenia tańca przez partnera, który w tym przypadku jest liderem. Pozwala to rozwinąć naszą koordynację ruchową. Dodatkowym atutem przemawiającym za słusznością tańczenia salsy, są pewne kombinacje taneczne, wymagające zapamiętania, co poprawia naszą pamięć ruchową, a z czasem nasze ruchy stają się bardziej skoordynowane i płynne. Pomimo, że zazwyczaj to mężczyźni prowadzą taniec salsy, kobiety również muszą znać odpowiednie ruchy i właściwy rytm, koordynację tak aby wykonywać je z należytą gracją i finezją.

SALSA ZWIĘKSZA PEWNOŚĆ SIEBIE

Tańcząc salsę stajemy się pewniejsi siebie. Zjawisko to dotyczy szczególnie mężczyzn, gdyż to oni odpowiadają za prowadzenie ruchów. Tańcząc salsę musimy być zdecydowani i pewni siebie, tak aby nasza partnerka mogła w tańcu na nas polegać. Jest to szczególnie przydatne w przypadku osób o zaniżonej samoocenie lub nie lubiących kontaktu z drugim człowiekiem. Salsa sprawia, że pewne bariery jesteśmy zmuszeni przełamać.

NAUKA JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO ZA POMOCĄ SALSY

Tańcząc salsę słuchamy dużo utworów w języku hiszpańskim, które z czasem zaczynamy po części rozumieć. Warto tutaj wspomnieć, że często nauka salsy jest motorem napędowym do podjęcia, także innych ruchów, takich jak właśnie nauka języka hiszpańskiego. Tańcząc salsę i słysząc po tysiąckroć słowo „corazón”, będziemy wiedzieć po jakimś czasie, że oznacza to serce. Poza tym hiszpański jest bardzo łatwym językiem do nauki oraz do zapamiętywania poszczególnych zwrotów i słów przemyconych w muzyce.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.