Przez internet można obstawiać wiele zakładów, ale nie wszystkie warto. Dlatego zawsze na portalach oferujących obstawianie zakładów sportowych są wyróżnione te, na których warto typować swoje wyniki. Jednym z najpopularniejszych zakładów, na które można obstawiać pieniądze, to piłka nożna i niesławny tenis.

Piłka nożna posiada wiele dobrze znam znanych drużyn sportowych, i właśnie możemy także obstawiać te, które zaliczają się do Ligi Mistrzów. Chociaż sławę także zyskuje popularny chociażby w Częstochowie żużel. Mniej popularnymi zakładami jest niestety golf, tutaj nie ma zbyt dużego pola do popisu. Większość z nas zapewne uważa to za nudną dyscyplinę sportu, w której praktycznie nic się nie dzieje. W Stanach Zjednoczonych niezwykle popularny jest futbol oraz basketball, ale u nas w Polsce niestety zakłady nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Być może nasze legalne firmy bukmacherskie za mało na nich zarabiają. Dość obleganymi zakładami jest jeszcze M1 oraz piłka ręczna.

W ostatnich latach zyskuje popularność esport, czyli rozgrywki danych drużyn w internecie. Wiele gier jest streamowanych za pomocą platformy Twitch. Trzeba przyznać, że jest w tym jakiś potencjał. Coraz więcej graczy obserwuje rozgrywki esportowe w grze CS Global Offence lub Dota 2. Może się to wydawać nieco dziwne, ale gracze zauważyli w tym jakiś potencjał. Najpopularniejszym zespołem spośród graczy esportowych jest Virtus.Pro. Takie rozgrywki są obstawiane już nieco inaczej, jak na przykład która drużyna pokona jedną mapę lub dwie mapy. Poważniejsze zakłady to obstawianie, która drużyna przejdzie większą ilość map.

źródło: bet.org.pl