Tradycyjne chińskie Tai Chi, jest rodzajem sztuk walki, wewnętrznym kierunkiem, sztuką relaksu i medytacji. System ćwiczeń można nazwać sztuką ruchu, dynamiczną gimnastyką relaksacyjną, medytacją w ruchu, gimnastyką odmładzającą a to ze względu na jej miękkie, płynne i ciągłe ruchy. Tam, gdzie napięcie jest stratą energii, całkowite rozluźnienie jest jego akumulacją, a medytacja jest pracą ze świadomością.

Jednak miękkość ruchów nie jest bezwładnym rozluźnieniem całego ciała, ale jedynie prawdziwą potrzebą bycia wolnym, aby pozbyć się nadmiernego napięcia, które wiąże, czasem nie tylko ciało, ale także świadomość. Takiej sztuki nie można poznać samodzielnie, instruktor prowadzący zajęcia Tai Chi w Warszawie wskazuje drogę do zgłębienia jej tajników.

Co to jest Tai Chi?

Charakterystyczną cechą Tai Chi jest osiągnięcie spokoju ducha przy ekstremalnej ruchomości ciała, to znaczy osiągnięcie relaksu i spokoju w ruchu. Co stanowi alternatywę dla jogi, gdzie dzięki długiej statycznej pozycji postawy i różnym technikom oddychania osiąga się efekt terapeutyczny. Ale różnica w technice: oddychanie, wykonywanie ćwiczeń jest dynamiczne, a jednym z ważnych aspektów jest tempo-rytmiczny wzorzec wykonywania ruchu. W chwili, gdy ruchy są już opanowane, wydobywają wewnętrzną energię, która pozwala utrzymać równowagę całego organizmu. Tai Chi może być wykorzystane, jako sposób na osiągnięcie wewnętrznego spokoju, a także, jako skuteczny środek samoobrony.

Praktyka Tai Chi nie tylko zapewnia trening dla wszystkich mięśni, ale także rozwija energię w ciele, zwiększa siłę psychiczną i zwiększa koncentrację, będąc kluczem do wzmocnienia zdrowych nawyków niezbędnych do harmonijnego rozwoju osobowości. Kiedy osiągnie się te cele, automatycznie zaczyna się pielęgnować te dobre nawyki w swoim codziennym życiu. Poznając swoje ciało, zwiększa siłę fizyczną poprzez wykonywanie swoich zwykłych zadań: siedzenie przy stole, stanie na ulicy, prowadzenie samochodu, jedzenie, oglądanie telewizji, praca, mycie zębów. Nazywa się to praktyką technologii 24 godziny na dobę i wychowaniem Tai Chi do stylu życia.

Korzyści, jakie można osiągnąć dzięki zajęciom Tai Chi – Warszawa

Wyjątkowość Tai Chi polega na tym, że jest ono w stanie zaspokoić potrzeby i wymagania każdej osoby, dowolnej kategorii wiekowej i szerokiego zakresu działań, ponieważ obejmuje dwa główne aspekty. Psychosomatyczne, dzięki czemu zwiększają się funkcje ochronne organizmu tzn. następuje normalizacja i optymalizacja procesów metabolicznych, co prowadzi do spowolnienia starzenia się organizmu. Drugim aspektem jest metoda walki wręcz, ponieważ w każdym ruchu odnajduje się złożone kombinacje środków obrony i ataku.

Ze względu na ich miękkość, gładkość i rytm, ćwiczenia wywierają kompleksowe obciążenie na wszystkie grupy mięśni, więzadła, ścięgna i stawy, wykonując delikatny masaż, zachowując jednocześnie elastyczność, mobilność, wydajność i trwałość. Wykonywanie ruchów i właściwe techniki oddychania mają pozytywny wpływ na wszystkie narządy wewnętrzne. Podczas zajęć Tai Chi w Warszawie, instruktor naucza wszystkich technik poprawiających funkcjonowanie organizmu.

Ćwiczenia Tai Chi wzmacniają mięśnie pleców, dzięki czemu pomagają rozwijać prawidłową postawę, wywierając również korzystny wpływ na narządy wewnętrzne w postaci masażu. W pewien sposób funkcjonowanie układu nerwowego, który reguluje tak ważne funkcje organizmu, jak trawienie, metabolizm, oddychanie, krążenie krwi i aktywność wydzielniczą, zależy od pozycji pleców i kręgosłupa.

Zdrowotne aspekty systemu ćwiczeń można poznać na zajęciach Tai Chi – Warszawa

Skuteczność zdrowotnych i leczniczych właściwości Tai Chi dla ludzkiego ciała jest niezaprzeczalna.Tak, więc udowodnione są fakty naukowe o ukierunkowanym leczeniu przewlekłych chorób:

  • przewodu pokarmowego
  • układu sercowo-naczyniowego
  • układu nerwowego
  • układu oddechowego
  • układu moczowo-płciowego.

Dzięki ćwiczeniom Tai Chi poprawia się na ogólny stan organizmu. Zaczynając ćwiczyć Tai Chi trzeba zrozumieć następujące kwestie. Wszystkie problemy zdrowotne można podzielić na dwie kategorie. Pierwszym z nich są zaburzenia organiczne, które można wykryć obiektywnymi metodami (MRI, ultradźwięki itp.). W takim przypadku lekarz znajduje problem organiczny, jasno diagnozuje i przepisuje leczenie. Druga grupa to zaburzenia czynnościowe. Zaburzenia te są trudne do zdiagnozowania zwykle lekarz w tym przypadku zaleca leczenie objawowe.

Organiczne zaburzenia organizmu

Trzeba zrozumieć, że w sytuacjach związanych z niepełnosprawnością organiczną stosowanie Tai Chi jest ograniczone. Zaburzenia organiczne mogą być leczone przez samo ciało (na przykład złamanie kości). Schorzenia mogą być skorygowane przez lekarza (na przykład lekarz może usunąć kamień nerkowy). Zatem we wszystkich przypadkach zmian organicznych ćwiczenia Tai Chi nie będą główną metodą leczenia, nie mogą zastąpić konserwatywnych metod leczniczych.

W takich sytuacjach można jedynie złagodzić stan chorego. Na przykład przyczyniając się do jego relaksu i uspokojenia. Łagodzić obrzęk i napięcie. Tylko poprzez stymulowanie naturalnych mechanizmów odzyskiwania zdrowia. Jednocześnie nie należy nie doceniać wpływu Tai Chi w sytuacjach zmian organicznych. Wielu ekspertów wskazuje, że Tai Chi podwaja skuteczność leczenia zachowawczego.

Zaburzenia funkcjonalne

Jeśli chodzi o zaburzenia czynnościowe, tutaj można uzyskać maksymalny efekt, ćwicząc Tai Chi, a nawet całkowicie się wyleczyć. Wszelkie zaburzenia funkcjonalne wpisują się w koncepcję zakłócania wewnętrznej równowagi ciała i można je wyeliminować za pomocą systemu ćwiczeń. Poszukując efektywnych zajęć Tai Chi Warszawa jest optymalnym wyborem, instruktor prowadzi zajęcia w poczuciu akceptacji i odprężenia.

Zaburzenia czynnościowe obejmują w szczególności migreny, dystonię naczyniowo-naczyniową, osteochondrozę, dyskinezy żółciowe. Zaburzenia czynnościowe to klasyczne choroby psychosomatyczne: choroba wieńcowa serca, nadciśnienie, zapalenie żołądka, zapalenie dwunastnicy, wrzód dwunastnicy, wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Praktyka pokazała, że większość z tych problemów można skutecznie usunąć poprzez ćwiczenie Tai Chi. Tylko trzeba sobie uzmysłowić, że tylko regularne zajęcia przez stosunkowo długi czas są skuteczne. Rzeczywistego efektu można oczekiwać za 6-8 miesięcy. Luki w treningu zmniejszają efektywność do zera.

Znaczenie dodatkowego badania

Podczas uprawiania Tai Chi w żadnym wypadku nie należy ignorować konserwatywnych metod diagnostycznych. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem w celu zbadania i dokładnej diagnozy. Obecnie istnieje wiele sytuacji, w których choroby organiczne są maskowane, jako zaburzenia czynnościowe. Nawet lekarze nie zawsze mogą odkryć materię organiczną kryjącą się za tym, co funkcjonalne. Dlatego regularne badania lekarskie i konsultacje są również częścią praktyki Tai Chi.

Tai Chi nie jest panaceum. Może być bardzo przydatne w zapobieganiu rakowi i innym chorobom zagrażającym życiu, a także, jako dodatek do powrotu do zdrowia i leczenia, ale nie jest to magiczne lekarstwo. Samo Tai Chi nie jest w stanie pokonać niezdrowego stylu życia w walce z chorobą. W połączeniu ze zdrową dietą kontrolowaną przez poziom stresu, brak toksyn przyniesie wspaniałe rezultaty.

Nadal można dużo pisać o korzyściach zdrowotnych uprawiania Tai Chi, ale naprawdę trzeba odczuć to działanie na sobie. Najbardziej oczywistą korzyścią jest niesamowite uczucie radości w komórkach ciała, które praktykujący odczuwa codziennie. Można powiedzieć, że na początku zajęcia Tai Chi w Warszawa są treningiem uważności w celu połączenia umysłu, ciała, ducha i Tai Chi.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.