Większość ludzi myśli, że aby uzyskać kształt górnej części ciała w kształcie litery V, jak komiksowi bohaterowie, muszą rozwinąć tylko duże, szerokie mięśnie pleców i klaty. Cóż, mając szerokie mięśnie pleców i dobrze rozwinięte łaty jest tylko częścią równania, aby uzyskać górną część ciała w kształcie litery V. Aby uzyskać pełny kształt górnej części ciała w kształcie litery V, konieczne będzie również zbudowanie potężnej klatki piersiowej, dużych silnych mięśni ramion lub potocznie zwanych deltoidami lub mięśniami kończyn dolnych i wąskiej talii.

Omówimy sposób budowania dużych mięśni ramion w tym artykule. Widzisz, możesz mieć wspaniałe sześciopakowe mięśnie brzucha lub dobrze zdefiniowane mięśnie klatki piersiowej, ale kiedy jesteś w swoim miejskim ubraniu, nikt nie może ich zobaczyć. Ale jeśli masz masywny kształt litery V z wypukłymi mięśniami na ramionach, ramiona ciała powiedzą światu, że pod tymi ubraniami jest dobrze zdefiniowane ciało wojownika.

Podobnie jak przy budowaniu mięśni w twoim ciele, intensywność jest kluczem do budowania dużych deltoidów. Mięśnie barku składają się przede wszystkim z przedniego naramiennika (przedniego delta), przyśrodkowego mięśnia naramiennego (środkowa delta) i tylnego mięśnia naramiennego (z powrotem delt). Wszystkie 3 części twoich mięśni ramion muszą być ukierunkowane na zbudowanie dobrze zdefiniowanych i dużych silnych naramienników, które grożą przebiciem się przez koszulę. Problem polega na tym, że większość ludzi nie wie, że muszą pracować na wszystkich 3 mięśniach barku i wykonywać większość treningów na barkach, koncentrując się na przednich łapach za pomocą ćwiczeń, takich jak prasa wojskowa. Co więcej, praca tylko na przednich kończynach może prowadzić do nadmiernego trenowania mięśni ramion, ponieważ wiele innych ćwiczeń, takich jak wyciskanie na ławce, spadki i pompki również rekrutuje mięśnie barków do ruchów.

Podczas wykonywania ćwiczeń na mięśnie ramion należy zachować ostrożność, ponieważ stawy w barkach są bardzo podatne na zranienia, dlatego niezbędna jest odpowiednia forma wykonywania ćwiczeń. Nie pozwól, aby zła forma ćwiczeń spowodowała obrażenia, które mogą być trwałe i na zawsze wyprowadzi Cię z siłowni. Jednym z typowych ćwiczeń, w których występuje ryzyko urazu, jest wąski uchwyt pionowy. Chociaż jest to wielkie ćwiczenie mięśni trapezowych i mięśni ramion, należy go unikać, ponieważ ćwiczenie to wywołuje nienaturalny i niezręczny ruch stawu barkowego.

Jakie ćwiczenia są dobre do budowania dużych silnych naramienników? Cóż, poza prasami wojskowymi, spróbuj treningu Arnolda Press, poprzecznego podbicia, wygiętego poprzecznego podbicia, prostoliniowej szerokości i prostopadłości ramienia. Zapytaj swojego osobistego trenera lub dowiedz się, jak wykonać te ćwiczenia w doskonałej formie, aby uzyskać wspaniały rozwój mięśni ramion.

Pamiętaj, że musisz rozwinąć także inne aspekty, takie jak szeroka klatka piersiowa, szerokie mięśnie pleców i rozszerzone łaty, a także wąska talia, aby uzyskać pożądany górny korpus w kształcie litery V.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.