Wygląda na to, że sterydy są wszędzie, gdzie obrócisz głowę. W wiadomościach, w większości klubów sportowych, w szkołach średnich, na ulicach, w zagranicznych ringach narkotykowych i wciąż. To niesamowite, co ludzie myślą, że wiedzą i naprawdę nie wiedzą o budowaniu mięśni. Podczas gdy większość ludzi prawdopodobnie ma dość tego, ja na jednego i cieszę się, że to się dzieje. Ja jako kulturysta uważam, że najwyższy czas, aby stało się to „kolacją”, ponieważ ludzie muszą zmienić swoje poglądy, aby móc uprawiać ten sport, który uwielbiam być uzasadnionym przedsięwzięciem.

Budowanie mięśni jest bardzo skomplikowaną i często nadużywaną działalnością. Uważam, że istnieją ku temu dobre i złe powody. Ludzka siła i muskularne ciało są, moim zdaniem, zdumiewającymi i pięknymi rzeczami, ale tylko wtedy, gdy wymaga to ciężkiej pracy i tylko wtedy, gdy odbywa się to w zdrowy sposób. Przesuwanie granic ludzkiej wydajności w lekkiej atletyce jest niesamowitym i doskonałym czynnikiem motywującym ludzi do pozostania zdrowym i sprawnym, ale problem polega na tym, że przestali oni być głównymi siłami w „biznesie” sportu. Cały problem polega na tym, że stało się to biznesem i kiedy pieniądze stają się motywacją, ciemna strona zaczyna wkradać się.

To niesamowite, co ludzie zrobią dla władzy, czy to prestiż, bogactwo, popularność, widoczność czy cokolwiek innego. Wszystko, co się dzieje, to to, że ludzie są ranni, a sport jest oczerniany, a kończy się utratą szacunku i wszystkich powyższych rzeczy, których ludzie pragną, kiedy się w to angażują. Chodzi mi o to, czy może być fajniej niż wszyscy inni, kiedy oznacza to, że musisz uciekać się do oszustwa? Czyż nie najlepsze rzeczy w życiu to te rzeczy, które nie przychodzą łatwo? I od kiedy to ryzyko śmierci stało się tego warte dla tak wielu ludzi w zamian za kilka przelotnych chwil „szacunku”, które dajesz? Cóż, chcę być pierwszą osobą, która mówi, że wszyscy ludzie, którzy spędzają dużo czasu na budowaniu mięśni, są próżni.

Dlaczego spędzam dużo czasu na budowaniu mięśni? Cóż, z jednej strony jest to zdrowe, gdy robisz to poprawnie. Chroni przed wszelkiego rodzaju urazami i bólami. Utrzymuje Cię w dobrej kondycji, ponieważ mięśnie są jednymi z najlepszych w twoim organizmie. Wzmacnia kości, chroni stawy, zapewnia równowagę i kontrolę nad ciałem, pozwala na dłuższe wykonywanie czynności. Ma również pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne. Daje poczucie spełnienia, podnosi nastrój, zwiększa poczucie pewności, daje taki sam wysoki poziom, jaki otrzymuje biegacz, uwalniając naturalne endorfiny itp.

Tak więc za wszelką cenę uprawiaj sport i bądź silny, ale rób to z właściwych powodów i we właściwy sposób, albo trafisz dokładnie tam, gdzie nie chcesz być

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.