MĄDRY POLAK PO SZKODZIE – WYBIERAMY FACHOWCÓW DO BUDOWY BASENU.

W zależności od rodzaju i wielkości basenu, jego cena i stopień zaawansowania mogą być bardzo różne. Przeważnie prosty projekt nie wymaga pracy ekipy zewnętrznej i większość prac możemy wykonać samodzielnie. Niestety sporo projektów basenów, szczególnie przewidzianych pod SPA lub termy wiąże się z rozbudowanymi pracami, wymagającymi sporych nakładów inwestycyjnych i logistycznych, które lepiej jest powierzyć fachowcom, którzy zadbają o wykonanie projektu od A do Z https://www.folkpool.pl/

WYBÓR IDEALNEGO WYKONAWCY

Poszukując fachowców do budowy obiektów basenowych, warto uwzględnić kilka istotnych kwestii, które mogą zawarzyć na ostatecznym wyborze. Przeważnie inwestorzy skupiają się na cenie usług oferowanych przez wykonawcę, tym czasem okazuje się, że najważniejsze jest zapoznanie się z doświadczeniem oraz dotychczasowymi realizacjami, gdyż to one potwierdzają jakość oferowanych usług i ich zgodność z przypisaną ceną. Nie tylko doświadczenie, ale również odpowiednie zaplecze techniczne, wykwalifikowani wykonawcy oraz sprzęt to elementy, które podkreślają profesjonalizm wybranej firmy.

CENA NIE ZA WYSOKA I NIE ZA NISKA

Podejmując się budowy basenu w ogrodzie swojego domu jednorodzinnego, bądź stawiając na kompleks basenów nowo otwartego SPA pamiętajmy, że stworzony kosztorys naszych działań, to przeważnie wycena bardzo optymistyczna. Okazuje się, że ostateczna cena inwestycji, przeważnie jest zawsze o kilka oczek wyższa, od tej zakładanej na początku naszych kalkulacji. Kierując się przy wyborze fachowców ceną oferowanych usług musimy się liczyć, że fachowcy, na których usługi natrafimy mogą nie spełnić naszych oczekiwań. Przeważnie profesjonalni wykonawcy z wieloletnim stażem, mają ceny bardzo porównywalne, nawet jeśli działają w zupełnie innych częściach kraju. Gdy spotykamy się z ofertą, która ceną odbiega zdecydowanie od oferowanych stawek powinniśmy podchodzić do niej z dystansem. Szczególnie jeśli cena jest zaniżona, ponieważ za nią może się kryć bardzo niska jakość usług lub potencjalne oszustwo.

ILOŚĆ ZREALIZOWANYCH PROJEKTÓW

Decydując się na wybór firmy A, zamiast wykonawcy B, zorientujmy się jakim dysponuje sprzętem oraz czy oferowane przez niego usługi budowy basenu uwzględniają wszystkie niezbędne prace począwszy od zrobienia wykopu, przez przyłączenie instalacji https://www.folkpool.pl/filtry-piaskowe-hayward i kończąc na wyścieleniu niecki basenowej płytkami. Zawsze dobrze jest sprawdzić ofertę kilku firm budowalnych. Podwykonawców powinniśmy unikać jak ognia, gdyż zazwyczaj są to firmy niewyspecjalizowane w obiektach basenowych, a dodatkowym minusem jest bardzo trudny proces reklamacji w wypadku ewentualnych usterek oraz wydłużona realizacja w czasie. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji trudno jest znaleźć osobę odpowiedzialną za niedoróbki. Wybór ekipy w ciemno także nie jest dobrą inicjatywą, gdyż nie do końca wiemy jakimi umiejętnościami dysponuje wykonawca, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapytać o portfolio ze zrealizowanymi projektami basenów zarówno domowych jak i ogrodowych, oraz ewentualnych kompleksów wykonanych dla dużych kąpielisk.

DOŚWIADCZENIE I PROFESJONALIZM

Bez względu na czynniki brane pod uwagę, okazuje się ze najlepszy wykonawca, to ten, który działa w branży od wielu lat, a jakość świadczonych przez niego usług jest potwierdzona licznymi opiniami klientów. Pamiętajmy, że nie sztuka jest wybudować basen, który wygląda elegancko i estetycznie, natomiast po dłuższym użytkowaniu okazuje się być funkcjonalny, nie pozbawiony wad i usterek, a z takimi sytuacjami przeważnie borykają się osoby, które nie do końca przemyślały wybór ekipy budowlanej.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.