Aktywne spędzanie czasu w wodzie świetnie wpływa na kształtowanie mięśni, wzmocnienie stawów oraz poprawę krążenia. W rezultacie pływanie przyczynia się do wysmuklenia sylwetki . Ponadto, ćwiczenia w wodzie słyną z rewelacyjnego wpływu na poprawę samopoczucia i redukcje stresu. Jeśli jeszcze nie uczęszczasz na basen lub szukasz ciekawej aktywności na basenie zachęcamy do zapoznania się z coraz popularniejszą aktywnością jaką jest Aqua Aerobik.

Co to jest Aqua aerobik?

Aqua Aerobik to różnego rodzaju ćwiczenia sportowe (gimnastyka) wykonywane w wodzie. Często ćwiczeniom towarzyszy energiczna muzyka. Podczas ćwiczeń często wykorzystuje się różnorakie przybory takie jak popularne „makarony” z gąbki, piankowe hantle lub deski do pływania.

Aqua aerobik gdańsk to aktywność sportowa która jest wskazana dla osób w każdym wieku. Sprawdza się zarówno dla osób prowadzących sportowy tryb życia jak dla tych którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na basenie. Ćwiczenia wykonywane w wodzie są bardzo bezpieczne dla stawów oraz całego układu ruchowego a przy okazji doskonale rzeźbią sylwetkę. Tajemnica aerobiku w wodzie tkwi w wykorzystaniu siły wyporu. Szacuje się że podczas aktywności w wodzie ciężar ciała zmniejsza się o około 70 procent. W rezultacie ruchy wykonywane pod wodą są znacznie łatwiejsze. Uważa się że aerobik w wodzie to najzdrowszy trening tlenowy. Poza wyjątkowo łagodnym obciążeniem stawów ceniony jest za stosunkowo duże spalanie kalorii. Dla osób chcących pozbyć się niepotrzebnych kilogramów ćwiczenia wykonywane w wodzie są znacznie skuteczniejsze od tych samych ćwiczeń wykonywanych na tradycyjnej sali gimnastycznej. To nie wszystkie zalety! Regularne kąpiele w wodzie świetnie wpływają na ciało działając w sposób masujący, w rezultacie ujędrniają skórę i usuwają cellulit.

Świetny wpływ na ciało to nie wszystko. Ćwiczenia w wodzie znakomicie wpływają na odprężenie i poprawę samopoczucia. Podsumowując, naszym zdaniem basen to dobry pomysł na zdrową aktywność fizyczną przynoszącą masę frajdy z wykonywanych ćwiczeń.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.