Oxandrolon, inaczej znany też pod nazwą Anavar to steryd anaboliczno-androgenny, który zaliczamy do Silk Amino Acid (SAA) jakościowych. Dostępny na rynku w postaci tabletek 2,5mg, 5mg lub 10mg. Nie jest to zupełna nowość, gdyż opisany był już około 1962 roku, zaś obecnie produkowany jest przez firmę Bio-Technology General Corp. 

Oxandrolon a sport

– Ten delikatnie działający anabolik, przez swój słaby wpływ androgenny na organizm, najchętniej stosowany jest przez kobiety. W dodatku zdecydowanie zwiększa siłę, równocześnie nie powodując szybkiego rozrostu tkanki mięśniowej, więc najczęściej używany jest w celu polepszenia wyników na treningach oraz podczas przygotowywania się do zawodów.
– Daje stosunkowo dobre i trwałe efekty podczas ćwiczeń, mających na celu zmniejszenie tkanki tłuszczowej, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
– U mężczyzn warty uwagi jest niski wpływ na zaburzenia w funkcjonowaniu układu podwzgórze – przysadka – jądra. Przyjmowany w umiarkowanych dawkach (10-30mg na dobę) tylko nieznacznie wpływa na produkcję własną testosteronu.
– Bardzo dobrze poprawia jakość i strukturę mięśni, nadając im większą twardość i prężność.
– Może być stosowany u dojrzewających dzieci, gdyż jako jedyny ze sterydów nie zaburza procesów wzrostu.
– Pomaga w obniżaniu ciśnienia krwi oraz spoczynkowego wydatku energetycznego
– Jako, że sam nie wspomaga wzrostu mięśni, może być bezpiecznie łączony z silnymi sterydami anabolicznymi, które powodują szybki wzrost tkanki mięśniowej.

Oxandrolon w medycynie

Poza zastosowaniem preparatu w celach sportowych, Oxandrolon wykorzystywany jest w medycynie głównie dla:
– osób w wieku dojrzewania, wspomagająco w zaburzeniach wzrostu
– chorych, którzy cierpią z powodu osłabienia tkanki mięśniowej (AIDS, osteoporoza)
– osób po przebytych ciężkich zabiegach, operacjach chirurgicznych, oparzeniach czy ciężkich urazach
– osób po chemioterapii lub po zażywaniu kortykosterydów
– chorych, którzy mają ujemny bilans azotowy w związku z przebytymi ciężkimi chorobami zakaźnymi
– chorych u których jednym z objawów lub efektów jest niski wzrost (zespół Turnera)

Oxandrolon cena

Na dostępnym rynku Oxandrolon jest stosunkowo drogim sterydem, za opakowanie 20 tabletek 10mg zapłacić trzeba około 50zł.

Dawkowanie

W celach dopingowych najlepiej skonsultować zażywanie preparatu ze specjalistą, który oceni sprawność i kondycję organizmu oraz dostosuje stężenie i dawkowanie. Niemniej jednak źródła podają przybliżone wartości ok 40-100mg/dobę dla mężczyzn oraz 10-25mg/dobę dla kobiet lub 30-60mg dziennie dla mężczyzn i 5-15mg dziennie dla kobiet. Należy jednak pamiętać by środek przyjmować w godzinach porannych w celu zapewnienia odpowiednich ilości androgenów w organizmie przez całą dobę.
Stosując Oxandrolon leczniczo należy zażywać od 2,5 do 20mg na dobę w przypadku osób dorosłych, zaś osoby nieletnie zażywają oczywiście dawkę odpowiednio mniejszą.

Źródło: http://najlepszekoksy.com/